Çim tohumu karışımı… Peki neden?

Gölge alanların gölgeye daha dayanıklı olması için festuca türleri...

Çim tohumu karışım… Peki neden?

Karışımlar ayrı tür çim tohumlarının belirli oranlarda karışımından oluşur. Çim alan tesisinde sadece tek bir tür kullanılmaz.Çünkü gerektiği gibi alanı örtemez, istenilen fon yakalanamaz.Uzun vadede alandan yok olur gider. Çim türleri birbirlerinden boy, renk, tekstür, hastalıklara direnci ve ömürleriyle farklıdır. Bu farklılıklardan yararlanmak için değişik tür ve çeşitler içeren karışımların kullanılması gereklidir. Yalnız başına tek tür çim tohumunun;karışım olarak ekilmiş bir alanda istenen bir özelliği ön plana çıkarmak için ara ekim şeklinde kullanılması uygun olacaktır.Mesela ara ekimle bir çeşit takviye edilebilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com