Çim ara ekim neden ve nasıl yapılmalı?

Mevcut çim alan kısa olarak biçilir...

Çim ara ekim neden ve nasıl yapılmalı?

Ara ekim; mevsim sonunda seyrelmiş, gücünü ve gençliğini yitirmiş çim alanlarının eski performansını yeniden yakalaması amacıyla, yapılan çim tazeleme işlemlerinin bütününe denir. Erken ilkbaharda ve sonbaharda yapılması çok daha iyidir. Mevcut çim alan kısa olarak biçilir ve ince bir tırmık ile çim diplerindeki artıklar temizlenir. Daha sonra m2 ye, çim alanın durumuna göre 20-50 gr. arası karışım veya tek tür çim tohumu serpilir. Daha önceden elenmiş dişli dere kumunu 1-1,5 cm. kapak toprağı gibi serperek işlem tamamlanır. Uygun sulama araçları ile sulaması yapılarak çim tohumunun çimlenmesi sağlanır. Böylece alan ilk yapıldığı günkü gibi gençleştirilmiştir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com