Neden Hydroseding?

Elle tohum ekimine göre uygulama süresi oldukça kısa. Zaman tasarrufu sağlıyor.

Neden Hydroseding?

Mevcut toprağa uygulanabildiğinden toprak ve toprak serme işçilikleri minimum. Elle tohum ekme yönteminde kullanılan kapak toprağı serme ve eleme, bu toprağı taşıma vb. işçilik maliyetleri tamamen ortadan kaldırıyor. Elle ekime göre daha az malzeme kullanıldığı ve uzun süreli çalışmaları ortadan kaldırdığı için daha ekonomik.
Bitkisel toprak olmayan ya da toprak tutmayan, elle ekim yapılamayan zor (eğimli) alanlarda rahatlıkla uygulanabiliyor.
Tohumların alana homojen olarak yayılması, çim alanın da homojen olarak görünmesini sağlıyor. Karışımdaki yapıştırıcı sayesinde uygulama sonrası 2-3 saat içerisinde donuyor ve tohumların sulama suyu veya karıncalarla taşınması, yağmurlarla akması veya rüzgarla uçması gibi durumlar söz konusu olmuyor. Böylece yeşil alanınız içerisinde boşluk, sararma vb. olumsuzluklar görülmüyor.
Organik gübre ve destekleyici maddelerin kullanılması sayesinde bir süre bitki besinine ihtiyaç duyulmuyor ve mevcut toprak çok kısa sürede bitkisel özelliğini kazanıyor.Ahır gübresi kullanılmadığı için sıcak havalarda mantari hastalıklara ve çim içinden çıkabilecek yabani otlara izin vermiyor. Kullanılan malzemeler steril olduğundan hastalık ve zararlı bulaştırma ihtimali bulunuyor.
Elle tohum ekimine göre uygulama süresi oldukça kısa. Zaman tasarrufu sağlıyor.
Hydroseednig uygulama konusunda uzmanlaşmış ECO ÇİM Firması sahip olduğu makine ve ekipmanları ile ile 300 m2 alanı 8 dakikada çim ekebiliyor.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com