En hızlı büyüyen ağaç…Paulownia

Nisan ayının ilk haftası başlayan çiçeklenmesi çok dekoratif

En hızlı büyüyen ağaç…Paulownia  

Aslında başlangıçta Ülkemize kağıt ve kereste endüstrisine hammadde olarak  tarımsal üretim amacıyla Çin’ den ithal edilen paulwnia ağacı, okaliptusun yerine düşünülmüştü. Ancak farklı nedenlerden dolayı bu tam anlamıyla gerçekleştirilemedi. Şimdi  Paulwnia, dünyanın en hızlı büyüyen ağacı popüleritesinin yanı sıra dekoratif çiçeklenmesi ile peyzaj söktörünün gözdesi olmuş durumda. Nisanın ilk haftasında çiçeklendiler. 8-12 m yüksekliğinde, yaşlandıkça düzensizleşen yuvarlak tepeli, çok güzel bir süs ağacıdır. Karşılıklı dizilmiş büyük yaprakları Catalpa’nınkileri anımsatsa da…  devamı bitki bankasında

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com