Kaliteli fide için, şişen tabletler !..

Etrafındaki file doğada çözünebilir özellikte.

Kaliteli fide için, şişen tabletler !..

Fide yetiştiriciliğinde. Jiffy-7 şişen tablet özel yataklardan elde edilen %100 sfagnum yosunundan imal ediliyor. Bitki gelişimini desteklemek amacıyla dolomitik kireç ve düşük amonyum ihtiva eden özel besleyici ekleniyor. Tabletler yaklaşık 5,3 Ph değerine sahiptir. Etrafındaki file doğada çözünebilir özellikte.

Kısıtlamasız doğal kök gelişimi, yüksek kalitede homojen yetiştirme ortamı, kullanıma hazır ve kolay, depolama, işçilik ve taşımada ekonomiklik, mükemmel performans
Jiffy-7 şişen tablet, sfagnum yosunun işlemden geçirilerek ince bir file içerisinde preslenmesiyle elde ediliyor. File sayesinde su alınca şişen tablet formunu koruyor, fazla su drene ediliyor ve havalanma sağlanıyor.
Sıkıştırılmış ve kurutulmuş Jiffy-7 tabletleri, şişerek genişleme ve sfagnum yosununun su çekme özelliğinden dolayı su ve havayı birlikte emiyor. Bu avantajı sayesinde köklerin gelişmesi için gerekli ideal hava ve su oranı kolayca ayarlanabilir. Tabletlerin şişerek genişlemesi, vakumla emme etkisi yaratır. Bu etki, tablet içindeki oluşan iç boşlukların, hava ve su bileşimiyle doldurulmasına olanak sağlıyor.

Neden Jiffy-7 şişen tablet ?


• Hastalık ve zararlı haşere barındırmayan özelliği ile her defasında aynı kalitede ürün kullanımını sağlıyor.

• Temiz bir çalışma ortamı sağlıyor. Karışım hazırlama ve dolumla ilgili her türlü kirli ortam ortadan kalkıyor.

• İdeal su tutma ve havalanma ve drenaj sağlıyor.

• Kökler tablet etrafındaki fileyi hiçbir zarar görmeden ve zorlanmadan rahatça delip geçebiliyor. Kök kıvrılması ve sıkışması yaşanmıyor.

• Dikim sonrası kök gelişimi klasik metotlara oranla çok daha hızlı, şaşırtma şoku yaşanmaz. İyi bir kök gelişimi ve kaliteli bir fide elde ediliyor.

• Taşıma esnasında bitkiler zarar görmüyor. Düşük ağırlıkta ve hacimde olduklarından gerek stok edilmesi gerekse taşıması kolay ve ucuz.

Bitkisel üretim ve peyzaj sektöründe yenilikçiliği ile tanınan Fides A.Ş  tarafından satışa sunulan Jiffy-7 tabletlere ilgi her geçen gün artıyor.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com