3. Uluslararası Su Kongresi

İzmir'de düzenlenen "3. Uluslararası Su Kongresi" nin sonuç bildirgesi, yayınlandı.

İzmir'de düzenlenen "3. Uluslararası Su Kongresi"nin sonuç bildirgesi, yayınlandı. Dünya çapında su alanındaki uzmanları ve bilim adamlarını bir araya getiren kongrenin sonuç bildirgesinde, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, belediyeler ve su kanalizasyon idarelerinin yer aldığı çoklu yapının, hem yetki karmaşasına hem de zaman ve kaynak israfına yol açtığı belirtildi. Tüm verileri toplayacak Orman ve Su İşleri Bakanlığının, su kalitesini, ulusal izleme ağıyla izlemesi önerisinde bulunulan bildirgede, suyun kullanımı ve korumasına yönelik tüm havza yönetim planlarının, su ve kanalizasyon idareleri ile belediyeler tarafından oluşturulması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının "uygun" görüşü sonrası uygulanması gerektiği ifade edildi. Bildirgede, şunlar kaydedildi: "Su tasarrufu kadar, deniz suyu arıtımı, arıtılmış atık suların yeniden kullanımı gibi alternatif su kaynakları da mutlaka değerlendirilmeli. İleri biyolojik atık su arıtma tesisi çıkış sularının yeniden kullanıma uygun kaliteye getirilmesi için gerekli arıtma üniteleri, sisteme eklenmeli. Su ve atık su yönetiminde yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan uygulamalar, yaygınlaştırılmalı. Türkiye nüfusunun çok önemli bölümünün su ve atık suya ilişkin hizmetleri gerçekleştiren su ve kanalizasyon idarelerinin etkinliği artırılmalı." İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ve İZFAŞ tarafından 8-11 Ekim'de düzenlenen kongrede, "Su kaynakları", "Su tasarrufu", "Sel sularının kontrolü", "Arıtılmış suların geri kullanımı", "Su stratejileri", "Sürdürülebilir alt yapı ve kamu hizmeti" ile "Enerji verimliliği" konularında 75 bildirinin sunulmuştu.

 

http://www.sondakika.com/haber/haber-3-uluslararasi-su-kongresi-7857806/

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com