Ağaç kesme fidan dik

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü, "Ağaç keserek değil, fidan dikerek geçireceğimiz bir yıl dileğiyle" sloganıyla 5 bin fidan dağıttı.

Orman Bölge Müdürü Hüseyin Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Balıkesir'in orman varlığı açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.
Özellikle yılbaşı kutlamaları çerçevesinde bu dönemde ormanlık alanlardan yetişmiş çam ağaçlarının kesilebildiğini ifade eden Yalçın, bunun önlenmesi amacıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığının "Ağaç kesme fidan dik" kampanyası başlattığını anlattı.
Kampanya çerçevesinde müdürlük olarak "Ağaç keserek değil, fidan dikerek geçireceğimiz bir yıl dileğiyle" sloganıyla kent merkezindeki iki noktada vatandaşlara 5 bin fidanı ücretsiz dağıttıklarını dile getiren Yalçın, "Fıstık çamı, ıhlamur, akasya, sedir ve dişbudak cinslerindeki fidanlarımıza talep büyük oldu. Dağıtıma başlamamızdan kısa süre sonra fidanlar tükendi. Birbirleriyle yarışan vatandaşlar birden fazla fidan almaya çalıştı" dedi.
Orman Genel Müdürlüğü yetkilileri ise kampanya kapsamında bütün bölge müdürlüklerinin, yılbaşı için kaçak ağaç kesimini önlemek amacıyla ücretsiz fidan dağıtımı yaptığını bildirdi.
Genç ağaçların yılbaşı süsü olmaması için halk arasında duyarlılığı hedefleyen kampanyada bölge müdürlüklerinin kendi programları kapsamında fidan dağıtacağını vurgulayan yetkililer, yılbaşı için çam ağacı isteyenlerin fidanlıklardan uygun fiyata temin edebileceğini kaydetti.
Kaynak:AA

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com