Doğasever turistler Acarlar Longozu’na akın ediyor

Türkiye den geçen iki önemli kuş göç yollarından birinin üzerinde bulunan longozda, koruma altına alınan 6 bitki türü ve küresel ölçekte tehlike altında olan su menekşesi yetişiyor. Su menekşesi Türkiye de sadece Acarlar Longozu nda bulunuyor.


İğneada Longozu’ndan (subasar ormanı) sonra Türkiye’nin ikinci büyük longozu olan Sakarya’daki Acarlar Longozu, barındırdığı kuş türleri ve bitki örtüsüyle turistlere doyumsuz anlar yaşatıyor.

Karasu ilçesi Karamüezzinler köyünde bulunan ve 1.560 hektar alana sahip Acarlar Longozu, Kırklareli’ndeki İğneada Longozu’ndan sonra Türkiye’nin ikinci büyük, dünyanın ise tek parça en büyük longozu olma özelliğini taşıyor. Türkiye’den geçen iki önemli kuş göç yollarından birinin üzerinde bulunan longozda, koruma altına alınan 6 bitki türü ve küresel ölçekte tehlike altında olan su menekşesi yetişiyor. Su menekşesi Türkiye’de sadece Acarlar Longozu’nda bulunuyor. Barındırdığı kuş türleri ve bitki örtüsüyle turistleri kendisine hayran bırakan longoz, her gün yeni ziyaretçileri ağırlıyor. Yeni dünyaya getirdikleri yavrularıyla su menekşelerinin arasında gezintiye çıkan kazlar ise turistleri kendilerine hayran bıraktı. Ziyaretçiler, kazların oluşturduğu güzelliği fotoğraf makineleriyle kayıt altına aldı.(zaman)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com