Birmingham'ın yeni meydan tasarımı

Yarışmada öne çıkan tasarıma göre meydan,plaza, meyve bahçesi ve gezinti(park) alanı olarak üç bölüme ayrılacak.Birmingham kent konseyi, geçtiğimiz hafta sonu, “Altın Meydan”ın 1,5 milyon £ değerindeki tasarım projesini seçti.


Tasarımlar, Birmingham’ın Kuyumcular Bölgesi’ndeki yeni bir kamusal alan için yarıştılar.

1.jpg

Kentin kuzeyinde yapılacak olan meydan için kent konseyinin açtığı yarışmayı, Capital Lovejoy tasarımı kazandı.

2.jpg

Yarışmada öne çıkan tasarıma göre, meydan, üç bölüme ayrılacak: plaza, meyve bahçesi ve gezinti alanı. Ayrıca tasarımın, ülkeye mücevherleri getiren ülkeler olan Güney Afrika ve Avustralya’dan esinlenilerek ortaya çıktığı belirtildi.

3.jpg

Capita Lovejoy’un Birmigham ofisi yöneticisi Andy Williams, “Böyle özellikli bir projenin içinde yer almaktan oldukça memnunuz. Başarımız, ekibimizin ve tasarım gruplarımızın tasarım yeteneklerinin sonucunda kazanılmıştır” açıklamasını yaptı.

4.jpg

Kaynak: Building
Çeviri: Mimdap

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com