Lale devri başladı…

Sizce fotoğrafta kaç tane ve kaç renk lale var...

Lale devri…

Tür çeşitliliği, farklı boyutları, çiçeklenmelerinin erkenliği, son derece zengin ve farklı renklere sahip çeşit sayısı, laleleri soğanlı bitkilerin en önemlilerinden kılmıştır. Lale, ilkbaharda gerçekleştirilen çiçek süslemelerinin vazgeçilmez bitkilerindendir.

İyi drene olan, kumlu ve hafif yapılı topraklarda, güneşli ya da hafif gölge ortamlarda yetişir. Laleler aşırı nemli ortamlardan ve humusça çok zengin topraklardan hoşlanmazlar.

Üretimi Çok kolaydır ve genellikle ticari ortamlardan elde edilen soğanların dikiminden ibarettir. Soğanlar ebatlarına göre satılırlar. Küçük soğanlarla vasat bir çiçeklenme elde edilebileceği bilinmelidir. Aksine, bol rezervli iri soğanlarla ise, çok daha güzel bir çiçeklenme gerçekleşir.

Çiçeklenmeden sonra, taç yapraklar döküldüğünde, tohum oluşumunu engellemek ve dolayısı ile soğanın rezervini korumak için, çiçek sapının üst kısmını kesilmenizi öneritoruz.  Daha geniş bilgi için tıklayınız

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com