LABURNUM (FABACEAE) Altın yağmur

LABURNUM (FABACEAE)
Altın yağmur

Yaprağını döker.


Mayısta çiçeklenen bu ağaç kirece dayanıklıdır.

LABURNUM ANAGYROIDES


   4-6 m yüksekliğinde, yayvan formlu üç yaprakçıktan oluşan açık yeşil yaprakları taşıyan, az dallanmış sürgünlere sahip küçük bir ağaçtır. Mayıs ayında beliren, kelebek şeklindeki güzel çiçekleri 20-30 cm yüksekliğinde, altın sarısı sarkık gruplar oluşturur. Tek başına ya da sıra halinde yol kenarı gibi alanlara dikilir.


LABURNUM WATERERI ‘VOSSII’


    Boyu 4-5 m yüksekliğindedir. Boyu 50 cm’yi bulan altın sarısı çiçek gruplarıyla, son derece görkemli bir çiçeklenmeye sahiptir. Aynı dönemde çiçek açan mor çiçekli bir Wisteria ya da pembe çiçekli bir Crataegus’un yanında kullanıldığında daha da vurgulanmış olacaktır. Tek başına ya da sıra halinde dikilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com