QUERCUS (FAGACEAE)MEŞE

QUERCUS (FAGACEAE)MEŞE
Çok dayanıklıdır. Kireçten hoşlanmaz

KIŞIN YAPRAĞINI DÖKMEYEN MEŞELER


QUERCUS PALUSTRIS


   15-20 m yüksekliğinde, yuvarlak tepe tacına sahip, gür ve güzel bir ağaçtır. İnce sürgünler uç kısımlarda sarkıktır. Yapraklanma derin ve düzensiz bir şekilde dilimlidir. Yeşil renkli yapraklar, sonbaharda kızılımsı bir renk alan bu bitki serin toprakları tercih eder.


QUERCUS PEDUNCULATA ‘FASTIGIATA’


   8-10 m yüksekliğinde, ortalama bir gelişime sahip, dik duruşuyla İtalyan kavağını anımsatan bir ağaçtır. Derin ve serin topraklarda, rüzgar perdesi oluşturmada ya da tek başına kullanılır.


QUERCUS RUBRA


   15-20 m yüksekliğinde, bir öncekiyle karşılaştırılabilir gürlükte, geniş ve yuvarlak bir tepe tacına sahip, esnek sürgünlü, gri-pürüzsüz kabuklu, gür ve güzel bir ağaçtır. Daha geniş olan yaprakları daha hafif dişlidir ve sonbaharda dikkat çekici, kırmızı, turuncu ve sarı tonlarında değişik renklere bürünür. Yaprakların bu renklenmeleri vazolarda güzel kompozisyonlar oluşturulmasına imkan tanır. 
   Quercus rubra ve Quercus palustris büyük ve hızlı bir gelişime sahip ağaçlar olduklarından oldukça geniş alanlara ihtiyaç duyar; dolayısıyla  bu ağaçlar, parklar ve büyük bahçeler için uygundur.


KIŞIN YAPRAĞINI DÖKEN MEŞELER


 Sert iklim koşullarına  oldukça dayanıklı olan bu ağaç, kirece de dayanıklıdır.


QUERCUS ILEX


   8-12 m yüksekliğindedir. Yuvarlak formludur ve yoğun yapraklanması biraz çoban püskülünü anımsatır. Kirece, kuraklığa ve kıyı iklimine dayanıklı bir ağaçtır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com