ERIGERON (ASTERACEAE) Şifa Otu

ERIGERON (ASTERACEAE)
Şifa Otu
Çok yıllık

 

 

   Dik  saplı, az yapraklı, çok dayanıklı bir bitkidir.  Aurantiacus türünün çiçekleri turuncumsu, glaucus’unki pembe, melezlerinki ise sarı halkalı mavi renktedir. Ayrıca hafifçe kokuludurlar. Çiçekler, Mayıs'tan Eylül'e kadar, sert çiçek saplarının üzerinde belirirler.

 

Dikkat çekici özelliği: Uzun süreli kış çiçeklenmesidir.

 

Toprak ve ışık isteği: Serin toprakları ve güneşli alanları sever.

 

Üretimi: Haziran'da tohum ekimi yoluyla ya da ilkbahar ya da sonbaharda gerçekleştirilen kök ayrımı metoduyla çoğaltılır. Fidelikte şaşırtmaya alınan bitkiler, Mart'ta, 30-40 cm dikim aralığıyla toprağa dikileceklerdir.

 

Uygulama alanı: Çok yıllık bitkilerle oluşturulan bitki yastıklarının kenarlarında  ve çiçek tarhlarında kullanılırlar. Kesme çiçek olarak da kullanılmaktadırlar.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com