VIOLA CORNUTA (VIOLACEAE)

VIOLA CORNUTA (VIOLACEAE)
Çok yıllık

 

    Küçük bir Viola  tricolor hortensis’e benzeyen fakat ondan çok daha dayanıklı olan bu bitki, tüm sene boyunca son derece yoğun bir çiçeklenme üretir.

Dikkat çekici özelliği: Çiçeklenmenin yoğunluğu, süresi ve bodur bir bitki olmasıdır.

Toprak ve ışık isteği: Güneşli ortamlardaki her çeşit toprakta yetişir.

Üretimi: Tohumları Temmuz'dan Eylül'e kadar, uygun konumdaki fideliğe ekilir. Toprak hafif yapıda ve sağlıklı olmalıdır. Fideliğe şaşırtmaları yapıldıktan sonra genç bitkiler topraklı kök kısımları korunarak, tercihen sonbaharda ya da ilkbaharda, yaklaşık 25 cm’lik aralıklarla uygulama alanına dikilir. Çiçeklenme gelecek sene Mart'tan Ekim'e kadar olacaktır.

Uygulama alanı: Düzenli vejetasyonu ve uzun çiçeklenme süresi sayesinde, mükemmel bir bordür bitkisidir. Aynı zamanda yer örtücü olarak, örneğin lalelere fon oluşturmak amacıyla, vb. biçimlerde de kullanılır. Kaya bahçelerini ve şev taşlarının arlarındaki toprak alanlarını süslemede de rahatlıkla kullanılabilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com