SALPIGLOSSIS SINUATA (SOLONACEAE)

SALPIGLOSSIS  SINUATA (SOLONACEAE)
Tek yıllık

 

   Bazı tütün çeşitlerininkini anımsatan bir koku yayan, 70-100 cm yüksekliğinde, hafif dallanmış, dik sürgünleri olan bir bitkidir.

Külah şeklindeki çiçekleri, çeşitli renklerdedir (mor, kızıl, bronzumsu, kahverengi, sarı). Çiçekler genellikle çizgili ya da daha açık renkte harelidirler.

Çiçeklenme Haziran'dan Ağustos'a kadar devam eder.

 

Dikkat çekici özelliği: Çiçeklerinin zengin renkleri ve boğaz kısmındaki hoş, ince çizgili deseni, bitkiyi çekici kılar.

 

Toprak ve ışık isteği: Güneşli ve sıcak ortamlardaki, zengin ve hafif yapılı her çeşit toprakta yetişir.

 

Üretimi: Kolaydır.

   Tohumları Nisan sonu – Mayıs gibi, doğrudan uygulama alanına ya da saksıya ekilir. Ortamın güneşli ve havadar, toprağın sağlıklı, hafif yapıda ve humusça zengin olması gerekir. Çok ince olan tohumlarının üzerleri hafifçe örtülür ya da daha doğrusu, tohumlar  hafifçe toprağa bastırılırlar. Ardından bitkiler arasında 50 cm kalacak şekilde seyreltme yapılır. Salpiglossis yerinin değiştirilmesinden hoşlanmayan bir bitkidir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com