RODGERSIA (SAXIFRAGACEAE)

RODGERSIA (SAXIFRAGACEAE)

Çok yıllık

 

   80-180 cm arsında değişen yüksekliklerde çiçek sapları, rizomlu kökleri,  dayanıklı çok sayıda türü olan bir bitki cinsidir. Rodgersia aesculifolia’nın yaprakları Hint kestanesi ile aynıdır.

 

Dikkat çekici özelliği: Görkemli yapraklanması ve zarif çiçeklenmesidir.

 

Toprak ve ışık isteği: Serin ve silisli topraklarda, yarı gölge ve korunaklı ortamlarda yetişir.  Kireçli topraklardan hoşlanmaz.

 

Üretimi: Çoğaltılması, Mart – Nisan aylarında rizom ayrımı yöntemiyle yapılır. Tercihen, iyice ayrışmış organik materyalce zengin topraklara dikilmelidir. Vejetasyon dönemi boyunca bolca sulanmalıdır.

 

Uygulama alanı: Çok yıllıklarla oluşturulan büyük bitki yastıklarının bordürlerinde kullanılır. Yarı gölge ortamlarda tek başına da kullanılabilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com