RICINUS COMMUNIS (EUPHORBIACEAE)

RICINUS COMMUNIS (EUPHORBIACEAE)
Çok yıllık

   Sıcak ülkelerde endüstriyel amaçlarla kullanılan, çok yıllık bir bitkidir. Fransa’nın ikliminde ise, süs amaçlı ve tek yıllık olarak yetiştirilir. Az dallanmış sağlam sürgünleri vardır.

 

Dikkat çekici özelliği: Kızıl kahve alacalı geniş yaprakları ve süsleyici etkiye sahip kırmızı meyveleridir. Hızlı gelişimi ve 1,5-3 m arasında değişen yüksekliği de diğer özellikleridir.

 

Toprak ve ışık isteği: Güneşli ortamlardaki, ince taneli, iyi topraklarda yetişir.

 

Üretimi:

1)      Tohumları Mart'tan Mayıs'a kadar saksıya, örtü altında ekilir ve mayıs sonunda fideler toprağa dikilir.

2)      Tohumları Mayıs – Haziran aylarında, uygun konumdaki toprağa ekilir. Bitkiler arasında yaklaşık 1 m’lik mesafe kalacak şekilde seyreltme yapılır. Yaz boyunca bolca sulanmalılardır.

 

Uygulama alanı: Hızlı vejetasyonu ve iri bir gelişim göstermesi sayesinde, çim üzerinde küçük bitki gruplarının oluşturulmasında kullanılır. Henüz dikilmiş ve yeterli gelişime erişememiş çalı gruplarındaki boşlukların kapatılmasında da kullanılabilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com