NIEREMBERGIA

NIEREMBERGIA

Tek yıllık

NIEREMBERGIA FRUCTESCENS (SOLANACEAE)

 

   Serada uzun yıllar yaşayabilen tek yıllık bir bitkidir. 30-50 cm arasında bir boya ulaşır. İnce, uzun sürgünleri vardır. Haziran'dan donlar başlayıncaya dek, yapraklanma üzerinde iyi bir yayılma gösteren, çan şeklinde, açık eflatun renkli, tekil konumlu çiçeklerle örtülür.

 

Dikkat çekici özelliği: Çiçeklenmesinin süresidir.

 

Toprak ve ışık isteği: Tercihen yarı gölge ortamda yer alan her çeşit sağlıklı toprakta yetişir.

 

Üretimi:

1)      Tohumları Ağustos – Eylül aylarında fideliğe ekilir, ardından  saksılara şaşırtma yapılır. Fideler kışı cam örtü altında geçirdikten sonra, Mayıs'ta toprağa dikilir. 

2)      Tohumlar Şubat – Mart aylarında, örtü altında ekilir; saksıya şaşırtmaları yapılır ve elde edilen fideler Mayıs sonu gibi toprağa dikilir ya da çiçeklenmek üzere saksıda  bırakılır.

Sonbaharda, ya da örtü altında olmak şartıyla ilkbaharda, çelik yoluyla da çoğaltılması mümkündür.

 

Uygulama alanı: Kaya bahçelerinde kullanılır. Saksıda yetiştirilmesi de mümkündür. Serada ya da evde (iç mekanda) aydınlık bir ortamda, sorun çıkarmadan kesintisiz bir biçimde çiçeklenir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com