MALOPE (MALVACEAE)

MALOPE (MALVACEAE)

Tek yıllık

 

MALOPE TRIFIDA

 

   Yuvarlağımsı yaprakları olan, 70 cm yüksekliğinde tutamlar oluşturan bir bitkidir. Malva’nınkine benzeyen, geniş, koyu kırmızı çiçeklerin taç yapraklarının diplerinde lal renginde damarlar vardır. Temmuz'dan Ağustos'a kadar çiçek açar.

 

Dikkat çekici özelliği: Üretimi çok kolay olan, kış çiçeklenmesine sahip  bir bitki olmasıdır.

 

Toprak ve ışık isteği: Sıcak ortamlardaki her çeşit toprakta yetişir.  Kıyı iklimine dayanıklıdır.

 

Üretimi: Çok kolaydır. Tohumları Nisan – Mayıs aylarında doğrudan uygulama alanına ekilir.  Ardından bitkiler arasında 30 cm kalacak şekilde seyreltme yapılır. Yaz boyunca bolca sulama yapılır.

 

Uygulama alanı: Kesme çiçek olarak, yaz çiçekleriyle oluşturulan grupların arka planında, tutamlar şeklinde de çok yıllık bitkilerle oluşturulan yastıklarda kullanılır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com