ISMENE FESTALIS YA DA HYMENOCALLIS (AMARYLLIDACEAE)

ISMENE FESTALIS YA DA HYMENOCALLIS (AMARYLLIDACEAE)

Soğanlı

 

 

   Amaryllis’inkine benzeyen uzun ve dekoratif yapraklar üreten bir bitkidir. Trompet şeklindeki beyaz çiçekleri, uzun ve kıvrık, tuhaf uzantılarla çevrelenmiştir. Çiçekler, 40-50 cm arası uzunluğa sahip sapların tepelerinde, dört ya da altı adetten oluşmuş şemsiye şeklinde kurullar oluştururlar.

 

Dikkat çekici özelliği: Temmuz – Ağustos aylarında beliren, çok ilginç görünümlü, kokulu çiçekleridir.

 

Toprak ve ışık isteği: İyi drene olan verimli bahçe topraklarında, korunaklı ve bol güneşli ortamlarda yetişir.

 

Üretimi: Soğanları, Nisan sonunda 30 ya da 40’ar cm’lik aralıklarla toprağa dikilir. Kışın, saman ya da ölü yaprak örtüsüyle korunmalıdır. Saksıda yetiştirilmesi de mümkündür.

 

Uygulama alanı: Küçük yaz yastıklarında, çiçek tarhlarında ve kaya bahçelerinde kullanılır. Saksıda da yetiştirilebilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com