HUNNEMANNIA FUMARIIFOLIA (PAPAVERACEAE)

HUNNEMANNIA FUMARIIFOLIA (PAPAVERACEAE)

Tek yıllık

 

   Tek yıllık olarak üretilen bir bitkidir fakat seralarda uzun yıllar yaşayabilir. 40-50 cm yüksekliğindeki bu bitki, Kaliforniya Eschscholtzia’sına çok benzer. Fakat çiçekleri çok daha büyük ve çok daha canlı bir kanarya sarısı rengindedir.

 

Dikkat çekici özelliği: Çarpıcı bir sarı tonunun hakim olduğu kış çiçeklenmesidir.

 

Toprak ve ışık özelliği: Kumlu, hafif yapıdaki topraklarda yetişir. Sıkı topraklardan ve aşırı nemden hoşlanmaz.

 

Üretimi:

1)  Tohumları Şubat – Mart aylarında, sıcak ortamda ekilir, saksılara şaşırtma yapılır. Fideler Mayıs'ta 25 cm’lik aralıklarla toprağa dikilir. Çiçeklenme Temmuz'dan itibaren başlar.

2)  Mayıs'ta doğrudan toprağa ekilir. Bitkiler arasında 25 cm mesafe kalacak şekilde seyreltmesi yapılır. Çiçeklenme Ağustos – Eylül aylarındadır. Şaşırtmadan hoşlanmayan bir bitkidir.

 

Uygulama alanı: Kaya bahçelerinde, şevlerde ve  kesme çiçek olarak kullanılır.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com