HELIOPSIS SCABRA (ASTERACEAE) Güneş Gözü

HELIOPSIS SCABRA (ASTERACEAE)
Güneş Gözü

Çok yıllık

 

 

   1 m yüksekliğinde, uçta dallanmış kaygan sürgünlere sahip,  sert yapraklı, dayanıklı bir bitkidir. çiçekleri güneş şeklinde, altın sarısı renkte, katmerli ya da katmersizdir. Göbek kısmı ise konik bir disk formunda, çıkıntılı bir yapıdadır. Çiçeklenme Temmuz'dan Eylül'e kadar sürer.

 

Dikkat çekici özelliği: Yaz sonu çiçeklenmesidir.

 

Toprak ve ışık isteği: Besin maddesince zengin, derin toprakları ve güneşli ortamları sever.

 

Üretimi: Sonbaharda ya da daha uygunu ilkbaharda gerçekleştirilen kök ayrımı yoluyla çoğaltılır. 50 cm’lik aralıklarla dikilir. Yazın bolca sulanır.

 

Uygulama alanı: Helenium’unkiyle aynıdır. Çok yıllıklarla oluşturulmuş bitki yastıklarında ve özellikle de Aster’lerle birlikte kullanılır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com