GAURA LINDHEIMEIRI (OENOTHERACEAE)

GAURA LINDHEIMEIRI (OENOTHERACEAE)

Çok yıllık

 

 

   Genellikle tek ya da iki yıllık olarak üretilen çok yıllık bir bitkidir. İnce uzun, esnek sürgünleri, 90-120 cm uzunluğunda ve çok dekoratiftir. Hafif pembemsi, beyaz çiçekleri, uzun başak şeklide kurullar oluşturur. Yaz mevsimi boyunca sürekli çiçek açar.

 

Dikkat çekici özelliği: İnce, uzun, esnek çiçek saplarının zarifliği ve hafifliğidir.

 

Toprak ve ışık isteği: Hafif, zengin toprakları ve güneşli alanları sever.

 

Üretimi:

1)      Tohumları Mart – Nisan aylarında, örtü altında ekilir ve fideler Mayıs'ta toprağa dikilir. Çiçeklenme Ağustos'tan Ekim'e kadar devam eder.

2)      Çiçeklenme süresini uzatan, İki yıllık bitkiler olarak yetiştirilmeleri istenildiğinde ise, tohumları korunaklı bir fidelikte, Ağustos – Eylül aylarında ekilip; fideleri Nisan'da toprağa dikilir. Bu durumda çiçeklenme Haziran'dan Ekim'e kadar sürecektir.

 

Uygulama alanı: Genellikle alçak boylu bitkilere fon olarak kullanılır. Bu şekilde, yazın oluşturulan çiçek tarhlarına boyut katar. Çiçeklerinin zarifliği ve inceliği, dahil  oldukları çiçek buketlerini de zarifleştirir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com