ECCREMOCARPUS SCABER (BIGNONIACEAE)

ECCREMOCARPUS SCABER (BIGNONIACEAE)

Çok yıllık

                                                                                       

 

   Tek yıllık ya da iki yıllık olarak üretilen, çok yıllık bir bitkidir. Odunsu, tırmanıcı, köşeli, dallanmış, uzunluğu 5 m’yi bulan sürgünleri vardır. Yaprakları sıkça tırtıklıdır ve sülüklerle sonlanmıştır. Çiçeklenme Haziran'dan Ekim'e kadardır. Turuncumsu kırmızı renkte, borumsu, şişkin çiçekleri yoğun gruplar halinde aşağı sarkarlar.

 

Dikkat çekici özelliği: Hızlı gelişime sahip, tırmanıcı bir bitki olmasıdır.

 

Toprak ve ışık isteği: Sıcak ortamdaki her türlü toprakta yetişir.

 

Üretimi: Mart'ta yastık üzerine ekilir, şaşırtması yine yastık üzerinde saksıya yapılır. Mayıs'ta ise topraktaki yerine dikilir. Ağustos'ta saksıya ekimi de söz konusudur. Bu durumda cam örtü altında kışı geçirdikten sonra Nisan'da yerine dikilmelidir.

 

Uygulama alanı: Dolichos gibi, bu bitki de, sıcak bakılardaki kafeslerin, eski duvarların, vb.nin süslenmesinde kullanılır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com