DUCHESNEA INDICA YA DA FRAGARIA INDICA (ROSACEAE)

DUCHESNEA INDICA YA DA FRAGARIA INDICA (ROSACEAE)

Çok yıllık

 

   Esnek, tırmanıcı, uzun sürgünlere sahip bitkidir. Yaprakları çileğinkine çok benzer. Çiçekler küçük, sarı, onların ardından oluşan ve tüm yaz boyunca mevcut olan meyveler ise, kırmızı, etli kokusuz ve tatsızdır.

 

Dikkat çekici özelliği: Alçak boylu, tüm yaz boyunca meyveleriyle dekoratif bir görünüme sahip  bir bitki olmasıdır.

 

Toprak ve ışık isteği: Her türlü güneş alma konumunda ve her çeşit toprakta yetişir.

Üretimi: Mayıs – Haziran gibi, serin ve hafif bir toprağa, hafifçe gölgede bir alana ekilir. Sonbaharda fidelikte şaşırtması yapılır. İlkbaharda toprağa dikimi gerçekleştirilir.

Ağustos-Eylül ya da Nisan'da, kök ayrımı yoluyla da üretilmesi mümkündür.

 

Uygulama alanı: Üretildikten sonra, esnek sürgünlerinin serbestçe ve esnekçe sarkabildiği dönem, kullanımı için en uygun dönemdir.

En çok teras ve balkonda  kullanılan bu bitki, şev taşlarının aralarının ve kaya bahçelerinin süslenmesinde de kullanılabilmektedir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com