DATURA STRAMONIUM (SOLANACEAE) Boru Çiçeği

DATURA STRAMONIUM (SOLANACEAE)
Boru Çiçeği

Tek yıllık

 

   50 cm, 1,5m arası yükseklikte, dik saplı bir bitkidir. 5-10 cm arası çapa sahip, huni biçimindeki çiçekler, üst yaprakların dibinde belirirler. Temmuz'dan Ekim'e kadar açarlar. Oldukça kötü bir kokuya sahip çiçekleri, beyaz - krem renkte ve fırfırlıdır. Almaşık (ters) dizilişli yapraklar, düzensiz dişli, uzunca saplı, oval ya da eliptiktir. Meyveleri dikenlidir.

 

Dikkat çekici özelliği: Bitkinin asil duruşu ve çiçeğinin ilginçliğidir.

 

Toprak ve ışık isteği: Sıcak ortamdaki zengin topraklarda yetişirler.

 

Üretimi: Mart – Nisan'da örtü altında ekilir. Mayıs sonunda, 45 cm aralıkla toprağa dikilir. Yaz boyunca bolca sulanmalıdır.

 

Uygulama alanı: Çim alan üzerinde ya da çalı topluluklarının önünde, gruplar halinde kullanılırlar. Bu yastıklara, oluşturdukları yükseklik farkıyla, hareket katmış olurlar. Büyük saksılarda yetiştirilebilmeleri de mümkündür.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com