DICENTRA SPECTABILIS (PAPAVERACEAE) Kız Kalbi

DICENTRA SPECTABILIS  (PAPAVERACEAE)
Kız Kalbi
Çok yıllık

                                               

 

   50 – 70 cm boylarında, toprak altı-kök kısmıyla çok yıllık, güzel, yeşil bir yapraklanmaya sahip bitkidir. Çiçekler ilginç bir şekilde kalp formundadır ve canlı bir pembe rengindedir. Uzun ve sürekli gruplar halinde dizilmiş olan çiçekler, Mayıs'tan Temmuz'a kadar açarlar.

Beyaz çiçekli bir çeşidi vardır (Dicentra spectabilis alba).

 

Dikkat çekici özelliği: Canlı renkli ve ilginç şekilli çiçeklenmesi ve yapraklanmasının hafifliğidir.

 

Toprak ve ışık isteği: Hafif, kumlu topraklardan ya da funda toprağında ve hafif gölgemsi alanlardan hoşlanır.

 

Üretimi: İlkbaharda kök ayrımıyla çoğaltılır. Tek başınlarına ya da 40’ar cm dikim aralıklarıyla dikilmelidirler.

 

Uygulama alanı:  Çok yıllıklarla oluşturulmuş  bir yastık içersinde ya da kaya bahçelerinin bordürlerinde kullanılırlar.

Aynı zamanda saksıda da yetiştirilebilir. Ocak sonu ya da şubattan itibaren seraya alındığı taktirde,  rahatça gücünü toplayabilecektir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com