DANAE RACEMOSA (LILIACEAE)

DANAE RACEMOSA (LILIACEAE)

Her dem yeşildir.
Eylül –ekim aylarında çiçeklenir.
    0,50-1 m yüksekliğindedir. İnce uzun sürgünleriyle, dallanmış ve dik duruşlu tutamlar oluşturur. Mızrağımsı yalancı yaprakları, parlak koyu yeşil renkte ve sivridir. Bunlar aslında düzleşmiş, yassılaşmış sürgünlerdir. Pek çarpıcı olmayan, belirsiz çiçekleri, olgunlaştığında kendiliğinden açılmayan kırmızı meyveler takip eder. Yapraklanmanın koyu rengi üzerinde, kırmızı meyveler çok hoş bir kontrast oluşturur.
    Ağaç altlarında, serin topraklarda, kireçsiz ya da az kireçli topraklarda kullanılan bir bitkidir. Kesilmiş sürgünleri, özellikle de meyveli olarak, çiçek süsleme sanatında çok beğenilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com