LESPEDEZA THUNBERGII (LEGUMINOSAE) Japon tırfılı

LESPEDEZA THUNBERGII (LEGUMINOSAE)
Japon tırfılı
Yaprağını döken bu bitki; ağustostan ekime kadar çiçeklenir.
    1-1,5 m yüksekliğindedir. Donlar sebebiyle dalları kuruduğundan ya da çürüdüğünden ilkbaharda toprak seviyesine yakın bir yükseklikte budanır. Bu nedenle Lespedeza thunbergii, üç yaprakçıklı açık yeşil yapraklarla bezeli, genişçe bir kavis yapan uzun sürgünler şeklinde bir görünüm oluşturur.     Geç gelen çiçeklenme ağustos sonunda başlar. Morumsu kırmızı çiçekler, sarkık gruplar halinde bir arada yer alır. Sürgünlerin son üçte birlik kısmını kaplayan çiçekler, onların zarifçe eğilmelerine sebep olur. 
    Geç gerçekleşen çiçeklenmesi ve zarif formu, Lespedeza thunbergii’nin şev taşlarının ya da bir şevin üst kısımında kullanılarak vurgulanan ilginç bir bitki olmasını sağlamıştır. Lespedeza thunbergii, kurak ve sıcak topraklardan ve bol güneş alan ortamlardan hoşlanır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com