PLUMBAGO CAPENSIS (PLUMBAGINACEAE)

PLUMBAGO CAPENSIS (PLUMBAGINACEAE)
Yarı- her dem yeşildir.
Hazirandan ekime kadar çiçeklenir.Pek dayanıklı değildir.
    Plumbago capensis, küçük oval yapraklarla bezeli, 3-4 m uzunluğunda sürgünleri olan, sarmaşık bir çalıdır. Top şeklideki, zarif çiçek kurulları, Phlox’unkilere benzeyen, açık mavi renkli çiçeklerden oluşur. Yoğun çiçeklenmesi, ilkbahar sonundan sonbahara kadar devam eder.
    Bu muhteşem bitki, toprakta kullanıldığında, maalesef, sadece Güneyde ve Atlantik’in kıyı kesimlerinde dayanıklıdır. Bu bölgelerde, duvarları veya demir kenarlıkları zarifçe süslemede kullanılır.
    Donlardan korunması için, ekim ayından itibaren korunaklı alanlara alınması gereken diğer bölgelerde, saksılarda, çalı formunda ya da küçük bir sap üzerinde yetiştirilmesi de mümkündür. Gök mavisi çekici çiçeklenmesi, onu yaz yastıkları için tercih edilen bitkilerden yapmıştır. Koyu mavi çiçekli bir çeşidi de vardır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com