CAESALPINIA (LEGUMINOSAE) Cennet kuşu çalısı

CAESALPINIA (LEGUMINOSAE)
Cennet kuşu çalısı
Yaprağını döker
Temmuz – Ağustos aylarında çiçeklenir.Pek dayanıklı değildir.
    1,5-2,5 m yüksekliğindedir. Güneyin ve Atlantik’in kıyı bölgelerinin sevimli bir çalısıdır. Yoğun bir bitkidir fakat, çok sayıda dar yaprakçıktan oluşan yarı tüysü büyük yaprakları sayesinde zarif bir görünümü vardır. çiçekleri, sürgünlerin uçlarında, 30-40 adeti bir arada, koçan şeklinde kurullar oluştururlar. Canlı sarı renklerin bir buket dolusu, oldukça belirgin ve çarpıcı, kırmızı renkli etaminleri vardır.
    Bu güzel çalı, güneşli konumdaki bir duvar boyunca dikilmelidir. Toprak hafif yapılı ve iyi drene olan niteliklerde olmalıdır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com