TAXUS BACCATA (TAXACEAE)

TAXUS BACCATA (TAXACEAE)
Her çeşit toprakta yetişir. Her türlü güneş alma konumunda yetişir.

TAXUS BACCATA ‘DOVASTONII AUREA’

   1-1,5 m yüksekliğinde, 2-3 m çapındadır. Genellikle tepe sürgünü vermeyen (verse de kesilebilir), yayvan formlu, altın sarısı renkli güzel bir Taxus çeşididir. Yatay ya da hafif doğrulmuş dalları, kenarları altın sarısı geniş ibrelerle bezeli zarifçe sarkan sürgünleri taşır. Bitki, özellikle yeni sürgünlerin gelişmesiyle asıl değerini gösterir. Renginin çok daha canlı bir tona dönüşeceği güneşli ortamlarda tek başına kullanılır.

TAXUS BACCATA ‘REPANDENS’

   25-30 cm yüksekliğinde, 1-2 m çapındadır. Çok yayvan tutamlar oluşturur. Koyu yeşil renkli yoğun bir yapraklanmayla iyice gizlenmiş, yatay dalları vardır. gölge ortamlara da ayak uydurabilecek harika bir yer örtücüdür.

TAXUS BACCATA ‘REPANDANS AUREA’

   Bir öncekinden türetilen bu küçük Taxus, yapraklanmanın koyu yeşil rengiyle çok hoş bir kontrast oluşturan, ilkbaharda beliren, altı sarısı renkli yeni sürgünleri ve ibreleriyle oldukça dikkat çekici bir bireydir. Tek başına kullanılır.

TAXUS BACCATA ‘SUMMER GOLD’

   Yayvan formlu yeni bir çeşittir. Dallarının uç kısımları zarifçe sarkar. Yazın rengini yitiren altın sarısı bir yapraklanması vardır. tek başına kullanılan güzel bir bitkidir.

TAXUS BACCATA ‘WASHINGTONII’

   80-100 cm yüksekliğinde, 1-1,5 m çapındadır. Önce yatay, sonra yukarı yönelen dalları olan yayvan formlu bir bitkidir. Yapraklanma ilkbaharda altın sarısı, yazın açık yeşil, kışın bronzumsu renktedir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com