ARAUCARIA (ARAUCARIACEAE) Arokarya

ARAUCARIA  (ARAUCARIACEAE)
Arokarya

Kireçsiz ya da az kireçli toprakları sever.Orta düzeyde dayanıklı bir ağaçtır.

ARAUCARIA ARAUCANA

    10-15 m yüksekliğindedir. Yaşlandıkça genişleyen ve yuvarlaklaşan, konik formlu bir ağaçtır. iyi dallanmış sürgünleri, gövdenin etrafına katlı bir şekilde dağılmıştır ve çok sayıda pul yaprakla bezelidir. Geniş, çok sert ve sivri yapraklar, sürgünlerin etrafında koyu yeşil bir kürk oluştururlar. Genç sürgünler oldukça diktir, fakat uzadıkça ağırlaşan sürgünler, yere doğru yay biçiminde bir kıvrılma yaparlar. Gelişimi ağardır. Tüm bunlar Araucaria’ya çok ilginç bir form kazandırır ve onun çim alan üzerinde tek başına kullanılabilecek kadar güzel bir ağaç olmasını sağlar. Optimum gelişimine, nemli iklimlerde (batı ve güneybatıda), derin ve serin, kireçsiz ya da az kireçli topraklarda ulaşır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com