PSEUDOTSUGA MENZIESII (PINACEAE) Duglas Göknarı

PSEUDOTSUGA  MENZIESII (PINACEAE)
Duglas Göknarı
Serin ve iyi drene olan topraklardan hoşlanır.

    15-20 m yüksekliğindedir. Picea abies’e çok benzer bir görünümü vardır. hızlı büyüyen büyük bir ağaçtır (yılda 1 m’den fazla büyüdüğü de olur). Oldukça dar konik bir formu vardır. yumuşak bir yeşil tonunun hakim olduğu ince İbreleri, dokunulduğunda yumuşaktır ve ovuşturulduğunda, limonumsu bir koku yayarlar.

    Pseudotsuga menziesii, her şeyden önce bir orman ağacıdır, fakat aynı zamanda büyük bahçelerde, parklarda tek başına kullanılabilecek güzel bir süs ağacıdır ve yine yeşil perde oluşturmada tercih edilebilecek bir türdür. Yüzeysel bir köklenmeye sahip olduğu için, çok rüzgar alan ortamlara dikilmemelidir.
    Serin fakat iyi drene olan, hafif kireçli toprakları, ılıman ve nemli iklimleri tercih eder.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com