LARIX (PINACEAE) Melez

LARIX (PINACEAE)
Melez

Yaprağını döker


Derin ve serin toprakları sever.

LARIX DECIDUA = LARIX EUROPAEA


   15-20 m yüksekliğindedir. Hızlı büyüyen, gür ve büyük bir ağaçtır. Alt kısmı oldukça geniş olan bir konik forma, yatay sürgünlere ve Cedrus’da olduğu gibi rozet şeklinde bir arada yer alan ibrelere sahiptir. İlkbaharda yumuşak bir yeşil tonunun hakim olduğu yapraklanma, sonbaharda dökülmeden önce sarı tonlarına bürünür. 
   Larix europaea özellikle dağ ortamından hoşlanır. Burada ormanda olduğu gibi geniş ve açıklık bir alana sahip olurlar.


LARIX KAEMPFERI = LARIX LEPTOLEPSIS


   15-20 m yüksekliğindedir. Bir önceki ile arasındaki en belirgin fark, ibrelerin bu türde mavi-yeşil renkli olmasıdır. Larıx kaempferi, Larix europaea’ya oranla sürmeye daha isteklidir. Büyük bahçelerde ya da parklarda küçük gruplar halinde kullanılır. 
   Larix’ler, özel bir toprak çeşidi isteği olmayan, toprakta derin ve serin olması niteliklerini arayan, ağaçlardır. Hızlı gelişimleri, onları mükemmel orman ağaçları yapmıştır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com