CHEİRANTHUS ALLIONII YA DA ERYSIMUM ALLİONİİ (CRUCİFERACEAE) Şebboy

CHEİRANTHUS ALLIONII YA DA  ERYSIMUM ALLİONİİ (CRUCİFERACEAE)
Şebboy
İki yıllık

   30-40 cm boyunda bir bitkidir.


Dikkat çekici özelliği: Nisan'dan Haziran'a kadar süren ilkbahar çiçeklenmesidir. Çiçekleri hafifçe kokuludur.


Toprak ve ışık isteği: İyi drene olmuş, hatta fakir toprakları ve güneşli alanları sever.


Üretimi: Kolaydır.Sonbaharda toprağa dikilebilmesi için, Haziran – Temmuz ayları arasında ekilmelidir. Fideler arasında 25 cm aralık bırakılmalıdır.
İlkbaharda, çiçeklenmeyi güçlendirmek için, fideler devamlı olarak seyreltilmelidir. Tek yıllık olarak da üretilebilirler. Bu durumda ekimi, Mart – Nisan ayları arasında doğrudan toprağa yapılmalıdır. Bu durumda çiçeklenme Temmuz – Ağustos ayları arasında gerçekleşecektir.


Uygulama alanı: Bitki yastıklarında, bordürlerde, kaya bahçelerinde ve kesme çiçek olarak kullanılır. Myosotis, Viola ve Tulipa’larla birlikte kullanıldığında çok daha güzel bir etki yaratacaktır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com