GEUM COCCINEUM (ROSACEAE) Karanfil Otu

GEUM COCCINEUM (ROSACEAE)
Karanfil Otu
Çok yıllık

GEUM COCCINEUM ‘BORISII’


   30 cm yüksekliğinde, turuncu ve kırmızı, ışıltılı çiçeklere sahip, yoğun topak formlu bir bitkidir.


GEUM CHILOENSE ‘MRS. BRADSHAW’


   Dik, dallanmış, 50-60 cm uzunluğunda, oldukça ince ve Nisan'dan Temmuz – Ağustos'a kadar açan, 4-5 cm çapında, alev kırmızısı, yarı katmerli çiçekleri taşıyan saplara sahip bir bitkidir.


   Dikkat çekici özelliği: Çok yıllıktır ve bol çiçeklenir.


   Toprak ve ışık isteği: Tüm toprakları, fakat özellikle hafif yapıdakileri tercih eder. Tüm güneş alma koşullarında yetişir.


   Üretimi: Tohumlar Mayıs – Haziran ayları arasında ekilir ve fideler, fidelikte, gölge bir alanda şaşırtmaya alınırlar. toprağa dikimleri sonbaharda, 30 cm aralıklarla yapılmalıdır. Kök ayrımıyla da çoğaltılabilirler.


   Uygulama alanı: Çok yıllık bitkilerle oluşturulan yastıklarda gruplar halinde kullanılırlar. Kesme çiçek olarak da çok güzel çiçek verirler.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com