ARCTOTIS GRANDIS (ASTERACEAE)

ARCTOTIS GRANDIS (ASTERACEAE)

Tek yıllık

   Kenarları dişli, beyazımsı renkli yapraklara sahip bir bitkidir. Uzun ve sert sapları üzerinde sivri taç yapraklı, papatyayı anımsatan pastel renklere (sarı, pembe, turuncu) sahip çiçekleri taşır. Tomurcuklar sıcaklık yeterince yükselmedikçe açılmazlar (+18 derece). Çiçeklenme Temmuz'dan Ekim'e kadardır.


Dikkat çekici özelliği: Kış çiçeklenmesidir. Çiçeklerin güzel renkleri, bitkinin sıcağa ve kuraklığa çok dayanıklı olması da diğer özellikleridir.


Toprak ve ışık isteği: İnce taneli, iyi drene olmuş topraklardan, güneşli ve sıcak alanlardan hoşlanır. Nemden ise hoşlanmaz.


Üretimi: Tohumla çoğaltılır, Mart – Nisan ayları arasında cam örtü altında ekilir ve Mayıs gibi toprağa dikilir. Toprağın kumlu olmasına ve bitki aralarında 30 cm mesafe bırakılmasına dikkat edilmelidir.


Uygulama alanı: Bitki yastıklarında, çiçek tarhlarında ve kaya bahçelerinde kullanılır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com