ANTHEMİS (ASTERACEAE)

ANTHEMİS (ASTERACEAE)

Tek ve çok yıllık

TEK YILLIK TÜRLERİ


ANTHEMİS FRUTESCENS YA DA ARGYRANTHEMUM FRUTESCENS


   60-100 cm arası boylanabilen, dilimli yapraklara sahip odunsu bir bitkidir.Çayır papatyasına benzeyen, 5 cm çapında çok sayıda çiçek verir.


Dikkat çekici özelliği: Haziran sonundan kış başına kadar, hatta korunaklı bir alanda ise kış boyunca süren çiçeklenmesidir.


Toprak ve ışık isteği: Her çeşit toprakta (özellikle de kumlu toprakta), her türlü güneş alma konumunda yetişir.


Üretimi: Çoğalarak ürer.
1)Tohumları Şubat - Mart arası, toprağa ya da serada yastığa ekilir, şaşırtması saksıya yapılır ve Mayıs'ta toprağa dikilir.
2)Cam örtü altında, tercihen Eylül ayında, saksılara çelik alımı yapılır. Çok budama yapılması daha güzel bir dallanma elde edilmesini sağlayacaktır.


Uygulama alanı: Bitki yastıklarının kış dekorasyonunda kullanılır. Saksıya yerleştirildiğinde ise, serin seraların, verandaların ya da camlı bir terasın (limonluk) kış dekorasyonunda kullanılabilir.


ÇOK YILLIK TÜRLERİ


ANTHEMİS TINCTORIA


Yüksekliği 60 cm kadardır. Haziran'dan Eylül'e kadar süren çiçeklenmesi, yaprakların üzerinde hoş bir buket oluşturan altın sarısı çiçeklerden oluşmaktadır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com