PRUNUS (ROSACEAE)

PRUNUS (ROSACEAE)

Yaprağını döker.


Mart-nisan aylarında çiçeklenir.Kireçli toprak dahil her çeşit toprakta yetişir.

PRUNUS X BLIREANA


   4-5 m yüksekliğindedir. Yuvarlak tepeli, erken çiçeklenen çok dekoratif bir ağaçtır. Pastel pembe renkli, kokulu, katmerli çiçekleri Mart - nisan aylarında, bakırımsı kızıl renkli yapraklar belirmeye başlarken açar ve yapraklarla mükemmel  bir kontrast oluşturur.


PRUNUS CERASIFERA ‘ATROPURPUREA’ = ‘PISSARDII’


   5-6 m boyundadır. Bir öncekinden daha çok tanınan bir tür, en popüler kızıl yapraklı ağaçlardan biridir. Pembe renkli katmersiz çiçekler, tüm sene boyunca renkli bir görünüme sahip, kızıl yapraklanmanın üzerinde belirir. Prunus  bahçelerde çok kullanılır; çünkü hem uygun ebatlarıyla problemsiz bir şekilde dikilebilir hem de herhangi nitelikte bir toprak isteğinde bulunmaz; kireçli topraklarda bile yetişir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com