ULMUS (ULMACEAE) Karaağaç

ULMUS (ULMACEAE)
Karaağaç

Yaprağını döken ve tek başına kullanılan bir ağaçtır.

 


ULMUS CARPINIFOLIA ‘DAMPIERI AUREA’


   4-6 m yüksekliğindedir. Bir sonrakinden türetilmiş bir çeşittir ve yaprakları çok güzel, altın sarısıdır. Geniş alanlarda tek başına kullanılır.

ULMUS CARPINIFOLIA ‘DAMPIERI’


   4-6 m yüksekliğindedir. Sütun formlu, dik duruşlu bu bitki yaşlandıkça genişler. Koyu yeşil yapraklarının üzeri ve kısa sürgünleri pütürlü dokudadır. Çim alan üzerinde tek başına kullanılır.


ULMUS GLABRA ‘HORIZONTALIS’


   4-6 m yüksekliğindedir. Sürgünler önce yatay doğrultuda gelişir, daha sonra yay gibi kıvrılarak zarifçe yere doğru sarkar. Bahçenin dinlenme köşesinde kullanılabilecek bu güzel gölge ağacı tek başına kullanılır. 
   Maalesef Ulmus’lara dadanan ve günümüzde hala ilacı bulunamayan çok kötü bir hastalık vardır.  Ancak ticari ortamlarda, hastalığa karşı dirençli olan çeşitlerine rastlanmaktadır.


ULMUS RESISTA ‘SAPPORO GOLD’


   10 m yüksekliğindedir. Çok gür bir ağaççıktır. Kırsal alanlarda canlı çit oluşturmada kullanılır.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com